ART / Lithographs / Litograph in colors 9884148
*
nr 988 4148
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Staffan Hallström (1914-1976), HC-upplaga, stämpelsignerad, subject: 42x57,
LITOGRAPH IN COLORS, Staffan Hallström (1914-1976), HC-upplaga, stämpelsignerad, motivet: 42x57
Staffan Hallström, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1914 in Stockholm, dead 1976.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday October 19 2015
at 18:17:04
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/10 23:08:41
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Oct 19
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1914 in Stockholm, dead 1976.
Read more about Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad staffan hallström stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3188 COLLAGE
Staffan Hallström (1914-1976), Sweden. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:30
-
3193 WOOD ENGRAVING
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:55
*
Staffan Hallström
Staffan Hallström, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1914 in Stockholm, dead 1976.
Read more about Grafik
Read more about Staffan Hallström
nr 988 4148
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Staffan Hallström (1914-1976), HC-upplaga, stämpelsignerad, subject: 42x57,
LITOGRAPH IN COLORS, Staffan Hallström (1914-1976), HC-upplaga, stämpelsignerad, motivet: 42x57
Staffan Hallström, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1914 in Stockholm, dead 1976.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday October 19 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/10 23:08:41 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Oct 19
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
Staffan Hallström
Staffan Hallström, Swedish painter, draughtsman and graphic artist, born 1914 in Stockholm, dead 1976.Read more about Staffan Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad staffan hallström stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3188 COLLAGE
Staffan Hallström (1914-1976), Sweden. Signed, dat..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:30 -
3193 WOOD ENGRAVING
Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sweden. ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:55